Nálepka společnosti – máma

Je dost smutné, že v dnešní vyspělé společnosti se najdou tací, co jsou přesvědčení, že žena nedokáže vydělávat peníze a k tomu ze svých dětí vychovat slušné lidi. Možná tomu nahrává trend „nevychovávání“. Příliš mnoho se jim přizpůsobujeme a zapomínáme na to, že z nich za pár let budou dospělí, kteří se díky nenaučené disciplíně budou mít problém přizpůsobit na pracovišti.
Možná potenciální zaměstnavatel dopředu odsoudí ženu-matku jako někoho, kdo nedokáže postavit do latě malého človíčka, a tak si myslí, že nedokáže vést třeba jen dva podřízené.
krásné miminko

Určitě to znáte. Přijdete na pohovor, a ten probíhá v duchu, ve kterém by vůbec neměl. Zeptají se vás na děti, na jejich věk a na to, kdo je bude hlídat, když budou nemocné. Odmítají ženě přiznat nárok na paragraf. Naopak vyžadují, abyste pracovala za tři, za jednu silně podprůměrnou výplatu, protože jste žena a nakonec vás vyprovodí úsměvem a slovy, že to, že vás nezaměstnají je jen proto, že jste máma a vaše děti si zaslouží veškerou možnou péči.
Je úplně jedno, jestli máte dítě jedno, nebo tři, už se na vás dívají, jako na potenciální potížistku, která bude chtít volno v době prázdnin, být nablízku dítěti při nemoci a jestli nemáte hlídací babičku (ano, i na to se ptají, i když nemají), jste v háji.
chodidla novorozence
Některé z žen touží mít velkou rodinu, ale po určitém čase chtějí pomoci partnerovi s výdělkem. Proč u nás je pořád takový problém, aby ženy pracovaly na poloviční úvazek, když chtějí být nejen užitečné na úrovni mateřství, ale i při financování rodinného rozpočtu?
Mít víc dětí než jedno netouží jen ženy s nízkým vzděláním. I vysokoškolačky mají početné rodiny, ale jak jednou vypadnou z pracovního rytmu, jednají s nimi jako s neschopnými a posílají je pracovat do supermarketu.

A přitom ti muži, co zpravidla vedou pracovní pohovor, by si měli alespoň na týden vyzkoušet, jaké to je zvládat výchovu s důrazem na správnou výživu a chování, mít uklizený byt, i přesto, že děti uklizený pokoj dokážou ve vteřině přeměnit na paseku zasaženou tajfunem a ještě se usmívat na nabručeného partnera, který měl „náročný“ den u počítače a hádku s šéfem, a proto potřebuje mít klid od dětí a od vás „jen“ požaduje, abyste ho obskakovala. S všudypřítomnou poznámkou, že vy jste jenom doma, tak nemůžete být unavená.