Když stěhování v Praze počítá i s mnoha kusy nábytku


Když se pustíte do stěhování, zpravidla začnete vyklízením věcí ze skříní, polic a regálů a začnete je plnit do kartonových krabic. Tato fáze také patří k těm příjemnějším, neboť práce ubývá, krabice se plní jedna za druhou a máte pocit, že celé stěhování Praha musí proběhnout tak snadno, rychle a bez problémů.

nábytek v ložnici

Jenže pak můžete narazit na problém, když dojde na samotný nábytek.

Ten, co se dá rozebrat, by se také měl stěhovat jako rozebraný, jednak se tím celý proces ve stěhovací den urychlí a usnadní, a zároveň nebudou trpět při přepravě jednotlivé spoje. Vruty, šrouby a kolíky se tím mohou rozviklat, odlomit a uvolnit natolik, že pak spoj není dostatečně pevný a zkracuje se tím životnost celého výrobku.

postel v ložnici

Proč svěřit stěhovákům rozmontování nábytku

Sestava je příliš velká a těžká – konferenční stolky a psací stoly, malé poličky nebo komody – to je pro většinu mužů snadný cíl, ale horší to je s kompletně vybavenou kuchyní nebo s vestavěnou šatní či skladovou skříní, montovanou přesně na míru. Tyto sestavy již vyžadují více pracovníků na montáž i demontáž, přesný pracovní postup a schopnosti, dokázat si poradit na novém místě, jemuž se bude nábytek přizpůsobovat.

Nejste pojištění – pojistná smlouva pro případ ztráty, odcizení či poškození cizího majetku bývá u stěhovacích firem standard. Nechceme sice „malovat na zeď čerty“, ovšem je to alespoň jakás takás útěcha a zajištění vašich věcí.

Nemáte návod a potřebné nářadí – některé nábytkové výrobky nemusí být zrovna intuitivně řešené, aby jejich demontáž i montáž probíhala spontánně a bez návodu. Leckdy také potřebujete k ruce elektrický šroubovák či vrtačku, speciální montážní klíče a přípravky, které výrobce sice dodal, ale neznámo kam jste je odložili nebo jste je ztratili či vyhodili.

Schází vám čas – někdo by si s demontáží nábytku poradil, ale zkrátka mu to časově nevychází. Pro někoho je přednější věnovat se své rodině nebo zaměstnání a peripetie s nábytkem raději svěří někomu, kdo si dokáže poradit i s různými úskalími, která tyto práce provází.