Když vyčistit koberec, tak systémem Rotovac

V současné době probíhá výrazný trend upřednostnit přírodní materiály ve stavebnictví i v zařízení interiéru, není divu, vždyť mnozí z nás si uvědomují, jak důležité je pečovat o vlastní zdraví a vyhýbat se syntetickým materiálům a nezdravé stravě. V tomto směru se také dobře daří materiálům podlahových krytin, jako je dřevo – palubky, parkety či desky a samozřejmě přírodnímu obkladovému kameni. Výhodou těchto přírodních materiálů je i to, že udržují v místnosti zdraví prospěšné záporné ionty.

koberec na podlaze

Někteří tedy raději namísto laminátové plovoucí podlahy či vinylu svůj pohled zaměří jinam, kupříkladu k dlažbě, a vyzdobí s ní celý byt. No jo, ale chodit celý den po dlažbě? Je-li topení v podlaze, pak ano, zahřejete se od nohou, ale kámen i keramika jsou tvrdé a po takovém pracovním dnu v kanceláři nebo na stavbě v pracovní obuvi si přece jen konečně rádi odpočineme doma na něčem měkkém. Možná i právě proto, jsou stále v oblibě koberce.

vysávání koberce

Koberec může být také přírodní, ty jsou sice dražší, ale je to obvykle zdravotně nezávadný materiál a pro unavená chodidla doslova balzám. Ať už si zvolíte jakoukoli kobercovou tkaninu, vždy půjde (až na zátěžové koberce) o velmi příjemné chození. Jenže koberec – to je textilie, a stejně jako s oblečením se jej týká pravidelná údržba. Vysávání vysavačem od prachu je sice účinné, ale jen do jisté míry, navíc se na povrchu usazují i částečky tuku a smísené s prachem se přilepí na některá vlákna a chůzí zašlapou do spodních vrstev.

Odtud je pak obtížné je dostat, obvykle se na to nasadí speciální stroj na čištění koberců, kupříkladu Rotovac, což je hlavice s rotujícími kartáči, s nimiž se tkanina prohněte s čisticím roztokem a vzniklá směs se odsaje do sběrného koše. Rotovac slaví velký úspěch v domácnostech i ve firmách, výrobce si zajistil patent na jedinečný způsob čištění, ale podstatné je, že systém Rotovac můžete využít i vy.