Komu se vyplatí pronájem auta z autopůjčovny

Některým lidem se v dnešní době vůbec nevyplatí mít automobil. Do zaměstnání cestují městskou dopravou, nákupy zajišťují přes Internet a zboží včetně potravin jim kurýr dopraví až domů a za přáteli dochází buď pěšky, pokud bydlí o pár bloků domů dál, anebo zas usednou do tramvaje a popojedou po městě tam, kam potřebují. Zbývající víkendové dny pak zůstávají doma, jezdí na kole nebo chodí na procházky, a těch dnů v roce, kdy by potřebovali osobní automobil, je pouze několik. Zejména na občasné víkendové akce, výlety a dovolenou.

model auta

Pro tyto účely se pak báječně hodí autopůjčovna v Praze. Máte vůz k dispozici třeba celý víkend, a jestliže si propočítáte, kolik byste museli vydat financí na běžný provoz vlastního auta, zjistíte, že půjčovna vychází mnohem levněji. A navíc jste bez starostí, protože neřešíte výměnu pneumatik, STK, výměnu oleje a olejového filtru, výměnu rozvodového řemenu, výměnu brzdové a chladicí kapaliny, dálniční známku a případné servisní zásahy, pokud se porouchá vodní pumpa, palivové čerpadlo, brzdové obložení anebo řídící jednotka motoru.

noční provoz na dálnici

Mít vlastní auto je poměrně finančně nákladné a vyplatí se jen tomu, kdo jej využívá téměř denně, například pro cestu do zaměstnání z venkova nebo rekreační chaty či pro podnikání. Každý vlastník auta je také svým způsobem pod tlakem, je stresován chronickým stresem, který mu neustále předkládá, „zda jsem nezapomněl koupit dálniční známku, jaký je interval pro výměnu brzdové kapaliny, jak hluboký mám dezén na pneumatikách, kdy vyměnit pneu na zimní, a co to tam zas v autě vzadu „klepe“.

Pronajmete-li si vůz z půjčovny, jeho technický stav vás naprosto nezajímá, a vy se věnujete pouze řízení a plánování vaší trasy. Pouze doporučujeme zajistit si pojištění pro situace, kdybyste vůz vlastní vinou poškodili, a to třeba i v interiéru, například kdybyste potrhali nedopatřením čalounění.