Máme v dnešní době dostatek peněz?

V první řadě se můžeme podívat na platy. Myslíte si, že jsou dostatečné? Pokud si vezmeme průměrný měsíční plat, tak si musíme říci jednu věc. Mnoho z nás v žádném případě nedosahuje na průměr, který je vypočítaný. Je potřeba se zamyslet nad tím, proč to tak je? Česká republika je pořád zemí, kam chodí firmy kvůli levné pracovní síle, to by se mělo jistě změnit. Například v Německu jsou úplně jiné platy. U nich totiž i minimální mzda je několikrát vyšší než tady v České republice.

kreditka na bankovkách

Lidé, kteří mají velký plat jistě řeknou, že máme opravdu dostatek peněz. Že si můžeme dovolit naprosto vše, co potřebujeme. Samozřejmě, pokud má člověk dostatečný příjem, lze předpokládat, že si může koupit, co potřebuje. Mnoho lidí má ale opravdu jiný příjem. Hodně lidí, s kterými jsem mluvil, tak mi řekli, že nejsou spokojeni s penězi, které mají. Někteří lidé nemají možnost si pořádně zajisti ani jídlo.

chlap s penězmi

Pokud se podíváme na dostatečné peníze v dnešní době, tak je potřeba se dívat na tento ukazatel z několika pohledů. Ne každý z nás má tolik peněz, aby mohl dobře žít. Lidé, kteří jsou postižení, nemohou chodit do práce mají často velké finanční těžkosti. Podpora státu v tomto případě je mnohdy opravdu velice tristní. Osobně z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že finanční situace se může velmi rychle změnit. Když vezmeme v úvahu celkové podmínky, tak si myslím, že dostatek peněz nemá každý. Nehledě na srovnání se zahraničím. Bohužel v tomto případě vychází naše platy velmi nízko. Musíme si přiznat, že některé profese jsou tak mizerně hodnocené, že to ani není možné. Nelze se následně divit tomu, že lidé odcházejí pracovat do zahraničí. Tam si vydělají peníze, a ještě si dokáží peníze našetřit. Když se potom vrátí do České republiky, tak mají dostatek financí a mohou si žít spokojený život, i když zde nedostanou tolik peněz. Bohužel souhlasím naprosto s názorem, že dostatek peněz zde nemáme. Obzvláště za situace, kdy je společnost tak orientovaná na peníze.