Nejzajímavější sportovní akce v ČR

Ať už prosedíte celé dny u počítače, každý den chodíte sportovat, nebo si občas jen tak zacvičíte, rozhodně byste měli alespoň jednou navštívit nějakou sportovní akci. Během nich není tak podstatné, kolik zvládnete uběhnout, pokud za tímto cílem přímo nejdete. Stačí, že zkusíte své možnosti a že vás taková akce bude bavit.

nohy cyklisty

Color run

Color run se dočkal opravdové oblíbenosti, obzvlášť díky barvám a uvolněnosti. Běh má 5 km a během něj vás čeká několik stanovišť, kde na vás čekají dobrovolníci s barvami a hází je na vás. Výhodou tohoto běhu je i to, že jej mnoho lidí neběhá, což je na jednu stranu škoda, jelikož je dobré si zkusit uběhnout alespoň kilometr, ale hlavně vás nikdo nenutí jej celý uběhnout. Můžete polovinu trasy projít chůzí, nebo zvolit tempo, které vám vyhovuje. Díky oblíbenosti začal barevný běh vznikat i v jiných městech.

AVON běh

Pokud toužíte podpořit správnou věc, v rámci Night run, který se běží v několika městech republiky, můžete běžet 5 km dlouhý běh, který vstupné věnuje na boj proti rakovině prsu. Za vstup dáte 100 kč a poslední běh proběhne v říjnu v Olomouci.

rozzuřená závodnice

Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary

Půlmaratony se také běží po celé republice. Tento je proslulý návštěvami běžců ze zahraničí a známých osobností. Běh má 21 kilometrů, můžete se však účastnit štafetového běhu v počtu čtyř běžců, nebo dm rodinného běhu s délkou 3 kilometry.

Bahňák

Aby se tu neobjevovaly jen a pouze běžecké události, je třeba zmínit stejně důležitou akci. Jedná se o extrémní překážkový závod, který byl původně založen hasiči. Odehrává se v Sokolově a dnes je z původní soutěže o nejtvrdšího hasiče velká akce s bohatým programem. Můžete se účastnit jedné z kategorií, nebo nočního sprintu, který spadá do programu prvního dne.

Škoda cup

A pokud jste vášnivými cyklisty, můžete zvolit například závod v silniční cyklistice. Tato soutěž pomáhá určovat závodníky (zejména u účastníků do 23 let), kteří následně budou usilovat o vítězné pozice na mistrovstvích světa či Evropy.