Růžový pejsek

Jak jsme již zmiňovali, dnes nebude řeč o růžových pejscích ale trošku o něčem jiném. Často se totiž pod označením růžový pejsek nachází označení pro snobství, což je životní styl, který spousta lidí odsuzuje. Není se také čemu divit. Nikdo nemá rád namyšlené lidi, kteří každému strkají pod nos to, jak jsou bohatí a jak si mohou dovolit všechno, na co si jen ukáží. Pokud ale někoho nazveme snobem, můžeme jej i urazit. Dokonce právem, i kdyby to byla pravda. Takového snoba poznáte ale na první pohled.
pes chihuahua.jpg
Možná jste si už někdy všimli herců, kteří když jsou po červeném koberci, mívají na rukou i hodinky s vodotryskem. Věřte tomu, že již brzy nebudou jediní, kteří jsou majiteli takových hodinek. Lidé totiž velmi rádi napodobují své idoly a snaží se jim být podobní, co nejvíce to jde. Oni jsou s tímto velice spokojení a myslí si, že tím nikoho neuráží. Urazit tím mohou leda člověka, který je závislý na estetice.
Když se podíváte na vysvětlení slova snobdo literatury, můžete tam objevit, že snob je člověk, který se obklopuje módními věcmi, kterým ve výsledku vlastně vůbec nerozumí. Většinou se tedy jedná o zbohatlíka, který neví, do čeho by své peníze vrazil.
Když si to přiblížíme, tak se vlastně jedná o člověka, který dlouho žil na společenském žebříčku a najednou poskočil o několik příček výše.
Kámen úrazu je ale v tom, že lidé, mezi které by se takový člověk chtěl dostat, se tak snadno nedostane, jelikož jej mezi sebe nechtějí. Tento člověk se začne snažit lidem co nejvíce podobat, aby co nejdříve zapadl. Otázkou zůstává, zda se mu to podaří.
růžový stůl.jpg
Často se může stát, že ani nemusí vypadat jako ostatní zbohatlíci. Může vypadat dokonce až směšně. Dá se tomu ale ubránit.
Jak? Zvolit si vlastní životní styl. Nemusí sbírat obrazy Pabla Picassa jen proto, že je sbírá soused, nemusí si pořizovat čivavu apod.
Je důležité rozhodnout se zcela po svém.