Zábradlí ke schodišti


Praktický prvek

Bez schodiště bychom se řady nemovitostí s více patry neobešli, protože umožňuje snadný pohyb právě mezi patry. I když je v budově výtah, tak se může porouchat nebo vypadnout proud a potom nám už moc platný není. Sice do výšky se můžeme dostat pomocí žebříku, ale to je pro běžné chození nepohodlné, a ještě k tomu nemůžeme nic moc vzít s sebou, protože máme obě ruce zaneprázdněné. U větších nemovitostí není mnohdy nic co řešit, protože se zde vybuduje betonové schodiště a máme ho už navždy.

točité schody

Ovšem v takovém rodinném domu by nebylo úplně hezké, a proto se volí elegantnější třeba samonosné z kovu a dřeva. Samozřejmě i zde je potřeba dbát na kvalitní materiály, protože chceme, aby nám schodiště co nejdéle vydrželo. Samozřejmě ji můžeme prodloužit dobrou údržbou, ale ta se na druhou stranu nesmí přehánět, protože nesmíme používat nijak agresivní prostředky, které by postupně materiál narušovali.

Zábradlí

Výběrem vhodného schodiště to nekončí v případě, že alespoň na jedné jeho straně je volný prostor, odkud bychom mohli vypadnout, proto potřebujeme ještě zábradlí. To nás může zachránit třeba v případě, kdy se nám zamotá hlava, protože takový pád ze schodů není rozhodně nic příjemného. Samotné schodiště musí splňovat jisté normy, které jsou tu právě pro dobro uživatelů. Kromě norem by se nám však zábradlí mělo i líbit. Možností je opravdu spousta, protože si můžete nechat vyrobit schodiště na míru.

dřevěné schodiště

Máme při tom také jistotu, že nám bude sedět i rozměrově. Podívat se na výsledek realizace zakázky můžeme také na Zábradlí Dlážděná Praha 1, kde si můžete všimnout, jaký kus hezké práce firma odvedla. Můžeme kombinovat různé materiály jako je třeba nerez se sklem, protože to vypadá dobře, a navíc se jedná o odolné materiály, které jsou stále hezké. Sice to bude něco stát, ale je to investice na spoustu let.