Dbát na čistotu vody v bazénu se vyplácí

Žádný bazén se neobejde bez potřebné filtrace. Ta slouží jako jakési srdce bazénu a stará se o to, aby voda v bazénu byla čistá. Jistě, pouze se samotnou filtrací se při údržbě bazénu neobejdete, nicméně bez ní to rozhodně nejde. Filtrace je základ, který zkrátka musíte mít, a to platí u všech druhů bazénů s výjimkou těch úplně nejmenších, dětských nafukovacích bazénků, ve kterých budete vodu pravidelně měnit za novou.

hadice k bazénu

Výměna vody je ten pravý důvod, proč lidé investují tolik peněz do kvalitní filtrace a také do bazénové chemie. V době, kdy stála pitná voda sotva několik haléřů a nikoho ani nenapadlo s ní šetřit, nebyl nejmenší důvod k tomu, starat se nějak příliš pečlivě o vodu v bazénu. Jakmile se znečistila, jednoduše jste ji vypustili a napustili novou. Mnozí lidé se dokonce ani nesnažili zalít s bazénovou vodou záhony a rovnou ji pustili do kanálu. Dnes je to ovšem jiné. Cena za pitnou vodu se v mnohých regionech vyšplhala do závratných výšek a v budoucnu tomu bude nejinak. Navíc, reálně hrozí i to, že v některých regionech s nedostatkem pitné vody bude napouštění bazénů dokonce zakázáno.

A to je nemálo pádných důvodů k tomu, se o bazénovou vodu řádně starat. Než ji zbytečně vypustit, vyplatí se investovat do kvalitní filtrace, spolehlivého čerpadla, vhodné bazénové chemie, a na místě je zvážit také zazimování bazénu po ukončení koupací sezóny.

bazénová hadice

Počítejte tedy s tím, že rozhodnutí, že si pořídíte zahradní bazén, znamená také to, že budete muset investovat do všech výše uvedených pomocníků v podobě nezbytného technického vybavení a jiného příslušenství, které dále doplní také bazénové hadice, bez kterých se neobejdete. Vybírejte proto vždy takové, které jsou dobře odolné jak působení vody s rozpuštěnou chemií, tak UV záření, aby vám dlouho vydržely a bezpečně sloužily svému účelu.