Kvalitní čerpadlo je nepostradatelnou součástí bazénu

Víte, co je hlavním hnacím prvkem celého vašeho bazénu? Přece bazénové čerpadlo! Právě na něm záleží, aby voda proudila tak, jak má, aby docházelo k načerpávání nové vody do bazénu a k odtoku té staré, aby voda procházela bazénovou filtrací a byla tak zajištěna její dobrá kvalita. Jak je tedy vidět, tak bez bazénového čerpadla se při pořízení nové koupací nádrže v žádném případě neobejdete, a proto má jednoznačně smysl zvolit si to nejlepší, které bude odpovídat druhu a objemu vašeho bazénu.
hladina bazénu

Ač se to na první pohled nezdá, tak právě bazénové čerpadlo je klíčovým prvkem, který se stará o to, aby bylo možné vodu v nádrži filtrovat. Samotný filtr zachycuje nežádoucí nečistoty, nicméně čerpadlo zajišťuje průchod vody filtrem. Při jeho výběru byste proto nikdy neměli zapomínat na to, že by mělo být dostatečně výkonné, aby veškerou vodu v bazénu prohnalo filtrační jednotkou alespoň jedenkrát za pět hodin. Jedině v takovém případě bude kvalita vody v nádrži dostatečná.
K bazénovému čerpadlu můžete dále připojit také ruční bazénový vysavač, který je skvělým pomocníkem při odstraňování nežádoucích shluků nečistot a usazenin u dna a v rozích bazénu.
koupání holčiček
Nicméně je jasné, že i přes to, že budete mít to nejlepší čerpadlo a filtraci zároveň, tak se mimo jiné neobejdete také bez bazénové chemie. Ne všechny nečistoty je filtrace schopná zachytit, navíc je potřeba neustále likvidovat různé zárodky mikroorganismů, které se do vody nepřetržitě dostávají. Spoléhat byste proto měli také na kvalitní přípravky bazénové chemie, kterých je dnes na trhu opravdu veliké množství, takže je více než jisté, že si mezi nimi ty pravé přípravky určitě vyberete i vy.
Jak je tedy vidět, aby byl váš požitek z koupání dokonalý, tak je potřeba skloubit několik různých postupů a technologií, které vám zajistí tu nejlepší čistotu vody.