Důležitá opora u zapuštěných koupališť

Žádný větší bazén, který je zapuštěný do země, se většinou neobejde bez pomůcky, díky které můžete pohodlně sestoupit do vody a také z ní jednoduchým způsobem vystoupit. Bazénové schůdky, které jsou vyrobené z nerezu, dodají komfort při vstupu i výstupu z vašeho koupaliště.

bazénové schůdky

  • Samotné schodnice jsou vybaveny plastovými protiskluzovými prolisy, které si zachovávají své protiskluzové vlastnosti i při namočení bazénovou vodou.
  • Na tuto vlastnost nemá žádný vliv ani používání bazénové chemie.

Boční zábradlí schůdků poskytuje svými ideálními rozměry pohodlný pohyb pro každého plavce.

  • Dolní konce bočnic jsou zabezpečeny plastovými koncovkami, které se opírají o stěnu bazénu.
  • Horní část je řešena zakončením nerezovými patkami, díky kterém se schůdky pevně a spolehlivě ukotví do zpevněného povrchu u okraje bazénu.

Vzhledem k použitému kovovému materiálu nejsou vhodné pro domácí bazény, ve kterých počítáte se slanou vodou.Ta by mohla kovovým částem uškodit takovým způsobem, že by docházelo ke korozivním procesům.

schůdky

Výměna náhradních dílů je nenáročná

Vše, co se používá, se také logicky dříve či později unaví. A to přesto, že se v tomto případě jedná o prvotřídní kvalitu. Proto není problém objednat si ke schůdkům náhradní díly.

  • Největšího opotřebení asi dosáhnou samotné jednotlivé schodnice.
  • Sice jsou vyrobeny z robustního kovu, ale přesto je zapotřebí kontrolovat pravidelně jejich stav.

Montáž i demontáž jednotlivých schodnic je velice jednoduchá a probíhá připevněním šroubem a matkou.

  • Výměnu tedy zvládne každý trochu zručný člověk.

Na vrchní straně schodnic jsou instalovány nášlapné gumové destičky s jemnými protiskluzovými prolisy, které jsou při styku s nohou příjemné. Bazénové schůdky se vyrábějí většinou ve dvou základních variantách. Mohou mít tři nebo čtyři stupně. Záleží na hloubce vašeho bazénu.