Jak účinkuje kratom

Léčivý přípravek s vlastnostmi, které připomínají účinky drog, se nazývá kratom Nejlepší kratom. Jedná se o látku, která se hojně využívá mezi mládeží, jelikož, jak už bylo zmíněno, má kratom určité účinky, které se dají přirovnat k užívaní drog, ale je legální. Pro mnoho obyvtale středního věku je ale tento pojem docela neznámý a nicneříkající. Co to tedy přesně znamená a jak daná látka funguje? Kratom se připravuje z rostliny, která se nazývá Mitragyna speciosa. Jedná se o strom, který patří do čeledi mořenovité. Květy jsou nažloutlé a plodem jsou následně tobolky.

pilulky s kratomem

Ze sušených listů se produkuje již výše zmíněný léčivý a povzbuzující přípravek kratom. Právě kvůli tomu, že se rostlina vyskytuje v oblasti Indočíny a jihovýchodní Asii, má léčivý přípravek svůj původ také zde. Hlavní látky, které v kratomu účinkují jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Podle toho, jak se nadávkuje má kratom různé účinky. Dělníky v Asii se užíval právě kvůli svým stimulačním účinkům, ale může působit také tlumivě a euforicky. Jak už bylo psáno, kratom a přímo tedy látka mitragynin, se využívá pro tlumení bolesti. Jeho účinky nejsou zase natolik silné, jak účinky morfia, ale velkou výhodou je to, že oproti morfiu se na něj tak rychle nevyvine tolerance.

kratom

Dávky se tedy nemusí ihned po nasazení léčiva zvyšovat. Zajímavostí je i to, že se tato látka využívala pro tlumení abstinenčních příznaků u lidí závislých na opiu. Kratom je v dnešní době snadno dostupný i pro mladé lidi. Jeho účinky ale nebyly dosud uspokojivě prozkoumány, proto je nejlepší při jeho užívání být vysoce opatrný a obezřetný. Stále je legální, ovšem je možné, že po proběhnutí důvěryhodných studií, již nebude. Nyní ho můžete na trhu dostat v různých formách, jako sušenky nebo i jako želé, což jsou formy právě lákavé pro mládež a dospívající.