Když se muž chopí ovládání

Málokdy se sejdou dva lidé (muž a žena) se stejným vkusem na výběr programu v televizi. Těšíte se po celém dni na pohodu s kávou u televizní obrazovky. Usadíte se pohodlně na pohovku a zakoukáte se do oblíbeného filmu. Užíváte si tu „svou“ chvilku, když v tom přijde do pokoje partner. V lepším případě s Vámi probere, na co se díváte? O čem film je a buď kouká s Vámi, nebo lamentuje tak dlouho, až zvolíte kompromis a díváte se společně na něco jiného. V tom horším se prostě uvelebí vedle Vás, chytne ovládání a bez zeptání přepne na pořad o autech a motorkách, který Vás ale vůbec nebaví. Celá pohodová chvilka je zkažená a dojem z rozkoukaného filmu nula.
zátiší víno
Pak je možná na místě mít předem domluvené večery, kdy jeden z Vás takzvaně vyklidí pole a ten druhý si vychutná pořad bez výčitek, že někoho dalšího obtěžuje něčím, co ho nebaví. Že se naše drahá polovička musí dívat na zamilovaný pár a romantiku, která přeci stejně existuje jen ve filmech. Nebo nedej bože na naše zvlhlé oko. Vy pak v jiný den navštívíte kamarádku s lahví vína a uniknete informacím o tom, kolik koní má ta či ona Audina nebo zda je lepší benzínový či solární pohon. Nemusíte se koukat na nezajímavého moderátora nebo sličnou slečnu, která autům sice vůbec nerozumí, ale pořad okoření svým zjevem a odborné informace jí předá produkce. Vy naopak s kamarádkou můžete sledovat nějaký hezký snímek společně a znásobit tak dojem a prožitek s někým, kdo je na stejné vlně jako Vy.
muž ovládání
Výběr filmů a pořadů je prostě zrovna tak, jako celý život o domluvě a kompromisech. Naštěstí dnešní doba nám naštěstí dovoluje sledovat televizi například v ložnici a prchnout si tak za svým programem a romantickým filmem s Vaším oblíbeným svalnatým hrdinou.
Podobné je to i s promítáním v kině. Samozřejmě, že na začátku vtahu partner překousne jakýkoliv slaďák, ale postupem času se i tam projeví rozdílný vkus mezi mužem a ženou. I zde platí pravidlo vzít za ruku kamarádku nebo celou holčičí skupinku a užít si projekci a celý večer s těmi stejně naladěnými. Jakmile vyjdou nové Hvězdné války, je na čase nařídit partnerovi, aby zavolal kamarádům, a rázem máte gauč sama pro sebe.