Sluchátka budoucnosti!

Dnešní elektro svět je plný různých moderních technologií a vymožeností. Společnost Apple patří mezi firmy, které neustále vymýšlejí novou a chytřejší elektroniku. Jejich Apple Watch už asi všichni známe. Dotykové hodinky, které v sobě mají snad vše to, co klasický iPhone. Umí telefonovat, můžete s nimi psát e-maily, zprávy, chatovat na Facebooku, dokonce i fotit. Nejnovější hračka, kterou Apple představil jsou ale bezdrátová sluchátka Airpods. V současné době už jsou na trhu dvě verze – klasické a Airpods Pro. Pojďme se podívat, co jsou vlastně zač a jaké mají funkce.Sluchátka a iPhone
Airpody jsou bezdrátová sluchátka od firmy Apple. Koupit si je můžete v bezdrátovém nabíjecím pouzdru. Apple uvádí, že se automaticky zapínají a připojení je velmi jednoduché, funguje pomocí funkce Bluetooth. Navíc je můžete připojit k iPhonu, Macu, iPadu nebo Apple Watch.
Funkce
Samy poznají, zda je máte v uších a pozastaví přehrávání, když je vyndáte, to vše díky optickým čidlům, která v sobě mají. Ta navíc aktivují mikrofon, když voláte. Akcelerometr, který slouží k detekci hlasu filtruje okolní hluk a tím zajistí vyšší kvalitu vašeho hovoru. Obsahují sluchátkový čip Apple H1, který zrychluje bezdrátové připojení k různým zařízením nebo třeba spojení hovorů.
Pouzdro
Bezdrátové pouzdro, ve kterém sluchátka zakoupíte, samozřejmě jej můžete koupit i samostatně, se dá nabít pomocí Qi nabíjecí podložky, na kterou stačí pouzdro pouze položit anebo pomocí konektoru Lightning. Pouzdro je velice skladné, má rozměry 44,3 × 21,3 × 53,5 mm, takže se s přehledem vejde do kapsy.sluchátka značky Apple
Baterie
Co se týče nabití, nabíjecí pouzdro má kapacitu více než 24 hodin poslechu a 18 hodin volání. Pokud naplno nabijete svá sluchátka, měla by vydržet cca 5 hodit poslechu a 3 hodiny volání na jedno nabití. Pokud je máte ale vybité, stačí je vložit do nabíjecího pouzdra a během 15 minut se nabijí na 3 hodiny poslechu a asi 2 hodiny volání.
Vypadá to, že se společnosti Apple podařilo vytvořit další moderní zařízení, které má už teď mnoho skvělých hodnocení a spokojených zákazníků. Objevuje se ale i pár těch nespokojených. Nejčastěji si lidé stěžují na špatnou výdrž baterie při častém a dlouhodobém používání, se kterou má Apple problém u více svých produktů, a také na neopravitelnost v případě poruchy sluchátek. Uvidíme, jaký úspěch ještě do budoucna tato bezdrátová sluchátka přinesou.