Které kalhoty se hodí na turistiku – jejich výběr nepodceňujte

Trávíte volný čas aktivně a jste zvyklí si užívat i několikadenní túry nebo se teprve chystáte na svůj první náročnější výšlap? Pak nepodceňte své oblečení.

Které kalhoty se hodí na turistiku – jejich výběr nepodceňujte

Když jdete na hodinovou vycházku do lesa, zřejmě neřešíte, jak jdete oblečení. Postačí pohodlné tepláky nebo kraťasy a můžete vyrazit. Pokud jste se však rozhodli, že budete letos trávit volný čas trošku aktivněji a máte v plánu vydat se na delší výšlap nebo dokonce chcete podniknout horskou túru, už si s tepláky nevystačíte. Do náročnějšího terénu byste vždy měli vyrazit ve správném oblečení. Kalhoty jsou především teď v létě asi to nejdůležitější. Jak je vybírat a co všechno by měly umět?

pexels-photo-397096

Kalhoty pro turisty

Jestliže se vydáváte na delší výšlap do náročnějšího terénu, musíte tomu uzpůsobit i své oblečení a vybavení. Kalhoty jsou naprostým základem, tedy hned po obuvi. Správné turistické kalhoty by měly být z kvalitního a nepromokavého materiálu, zároveň by však měly být prodyšné. Dobře zvolené kalhoty a jejich délka vás však chrání i proti hmyzu nebo odřeninám. V náročném terénu musíte počítat s vyšší trávou, kameny nebo dokonce skálami. Nohy potřebují být chráněné, a proto potřebujete Craft kalhoty a ty vám zaručí jak pohodlí na vaší cestě tak i bezpečí.

pexels-photo-1374295

Co se týče délky kalhoty, nikdy nevyrážejte v kalhotách, které nejsou dlouhé až po kotníky. Kraťasy se do náročnějšího terénu nehodí, navíc by vás po cestě obtěžoval hmyz, komáři a samozřejmě i klíšťata. Jestliže ale počítáte s tím, že se zdržíte i někde na sluníčku, je možné zvolit kalhoty, které se dají zipem oddělit. Tedy oddělitelná je spodní část a tím pádem můžete mít kraťasy a kalhoty v jednom, což je na cesty velmi praktické. Až vám bude chladno, nohavice jednoduše zase připnete zpět.

Pohodlí nade vše

Nezapomeňte, že pokud budete celý den v terénu, potřebujete se při svých cestách cítit především co nejvíce pohodlně. Kalhoty by vám tak měly perfektně padnout a nikde vy vás neměly tlačit nebo by vám naopak neměly padat. Důležité je, aby se vám v nich šlo pohodlně a měli byste se spíše cítit, jako byste na sobě ani žádné kalhoty neměli. V tomto případě jde móda stranou a spíše než o design jde o váš komfort.

Užijte si přírodu a nádherné výhledy, v pohodlném oblečení se každá vaše cesta vydaří.