Nejprodávanější autožárovky pro přední světla H7

Nejprodávanější typy autožárovek do předních světlometů v České republice jsou modely X-treme Vision od výrobce Philips a Night Breaker Unlimited známého producenta společnosti Osram. Oba špičkoví výrobci osvětlovací techniky si těmito modely vzájemně konkurují, přičemž se jedná o přibližně shodné parametry osvětlovacích zdrojů. Prodejní statistiky však jasně prokazují, že značný počet řidičů má zájem o nadstandardní řešení osvětlení jízdního pruhu, a že upřednostní světelné parametry před dlouhou životností.

provoz

Výrobky s vynikajícím poměrem ceny a výkonu

Oba typy žárovek pro přední světla produktových řad X-treme a Night Breaker nabízí již déle než deset let na trhu velmi dobrý poměr vysokého výkonu za přijatelnou cenu – to je jedním z důvodů, proč je o ně na trhu takový zájem . Výrobcům se skutečně podařilo skloubit vysoký světelný tok, delší osvětlovací kužel, chladnější barvu a vyšší jas bílého světla, aniž by docházelo k oslňování protijedoucích vozidel. První prototypy, které putovaly na pulty obchodů již v roce 2007, byly velice brzy rozebrány a na internetu se začala šířit vlna pozitivních uživatelských referencí.

Vývoj se však nezastavil a na úspěšnou základní řadu navázaly nové modely Night Breaker označené jako „Laser“. Čím nad obyčejnými halogenovými žárovkami vynikají, a proč je prodej natolik úspěšný, že v této oblasti láme rekordy?

silnice

Více bílého světla – barva chromatičnosti je důležitým parametrem, který zajišťuje potřebný uživatelský komfort. To nejhorší, co může řidiče na silnici potkat kromě svízelné dopravní situace, je stres a únava za volantem. Únavu může způsobit nejen spánkový deficit, přepracování, nesoustředění a soukromé nebo pracovní problémy, ale také špatné osvětlení. Běžné halogenové žárovky svítí teplým odstínem, který po delší době navozuje pocit únavy, proto se výrobce zaměřil na posunutí světelného spektra směrem k chladnějším oblastem namodralé barvy, která je ještě povolena a certifikována, a snižuje únavu na minimum.