Půjčovna přívěsů Praha 9 pro krátkodobé i dlouhodobé pronájmy


Přívěsné vozíky a montáž tažných zařízení jsou stále žádaným autodoplňkem. Je to jedna z možností, jak být soběstační v případě stěhování a převážení drobného i většího nákladu pro vybavení domácnosti, zahrady nebo dílny.

dálniční provoz

Tažné zařízení dnes vlastní v průměru přibližně každý pátý vůz, ale jen některé z nich mají k dispozici vlastní přívěs. Ten lze pronajmout a tím pádem umožňuje položit základní otázku, co je výhodnější – pronájem (krátkodobý i dlouhodobý) z půjčovny přívěsů Praha 9 anebo vlastní vozík?

Kdy zvážit pronájem přívěsu

Parkování – vlastnit přívěs za auto má význam hlavně tehdy, máte-li jej kde zaparkovat, tedy přesněji řečeno do garáže, sklepa, přístřešku, kůlny atp. Krádeže přívěsů jsou bohužel běžné a hlavně obtížně vyšetřitelné. Cokoli je venku volně přístupné, i když je to na vašem pozemku, je to pro některá individua lákavým cílem. Pronájmem „za bílého dne“ toho moc neriskujete, zvláště tehdy, půjde-li o rychlou akci s cílem „odvézt a přivést“.

volná silnice

Četnost využívání – vozík je výborný pomocník při převážení věcí na chalupu, pro stěhování, pro nákupy, stavební činnosti a mnoho dalších situací. Záleží ale na tom, jak často s ním budete jezdit, aby se vůbec vyplatil. Chce to tedy sednout ke stolu a počítat. Na jednu misku vah investici do pořízení přívěsu a další náklady, jako je pravidelná údržba a technické prohlídky, a na druhou misku náklady za případný pronájem. Každopádně pokud potřebujete jen občas, dejme tomu jednou za měsíc přivézt větší náklad, pak je prodělečné vozík vlastnit.

Investice do STK a údržby – i když se nejedná o tak náročné investice, jako u automobilů, přece jen musíte každé dva roky na prohlídku, a technické nedostatky jste povinni odstranit. Týká se to nosných konstrukčních prvků, elektrických rozvodů včetně brzdových světel, blinkrů a osvětlení registrační značky, podvozku a kol, vzorku pneumatik a také stability bočnic.