Chlorella – zelené zlato

V poslední době se velmi často zmiňují superpotraviny, které mají výjimečné vlastnosti a působí velmi dobře na lidský organismus. Upevňují jeho zdraví, pročišťují trávicí ústrojí anebo podporují imunitní systém a bojují tak proti virům, plísním a nákaze.

vir infekce

Do balíčku superpotravin můžeme zabalit i sladkovodní řasu chlorellu. Je to jednobuněčná řasa, která se nachází ve sladkých vodách a k životu jí postačují skromné podmínky. Můžeme ji nalézt ve všech koutech zeměkoule, a to proto, že se dá pěstovat s minimálními požadavky v kvalitním a čistém prostředí. A vyzískat z ní kvalitní zelenou potravinu nabitou živinami potřebnými pro naše tělo.

Je výtečným pomocníkem, který čistí střeva od nežádoucích mikroorganismů, pomáhá při trávení a pomáhá k regeneraci i našim játrům, které to nejvíce potřebují, protože jsou naší jakousi „čističkou“. Jestlipak jste věděli, že játra jsou největší žlázou lidského těla? Jsou nepostradatelná pro náš život a mají spoustu funkcí.

lidská játra

Patří mezi ně bezesporu zpracovávání živin, neutralizace a vylučování škodlivin a toxinů, ukládají tolik potřebné železo pro krvetvorbu, přetvářejí živiny, které přijímáme – v energii. Zbrojí proti infekcím, které už se dostaly do krevního oběhu, vyrábějí žluč, jež je potřebná pro transport látek, které jsou rozpustné v tucích, z těla ven. Pracují na plno a jsou jakýmisi strážci našeho zdraví. Podpořte jejich činnost pestrou stravou a přidejte i chlorellu https://www.nakliceno.cz/chlorella/, která mnohonásobně pomáhá při očistě, regeneraci i detoxikaci organismu.

Tato superpotravina obsahuje spousty důležitých látek pro naše tělo jako jsou vitamíny, enzymy, minerály a bílkoviny. V čem je ale jedničkou, je velký obsah chlorofylu, který podporuje vytváření hemoglobinu, podává pomocnou ruku k přenosu kyslíku a proto na nás působí blahodárně a slouží nejen k obnově organismu, ale zpomaluje i proces stárnutí. A kdo by nechtěl stárnout pomalu …