Vydělávat se musí

Je nepředstavitelné, že by někdo ze soukromých podnikatelů provozoval firmu, jež by byla trvale nebo dlouhodobě nezisková, ba dokonce ztrátová. Že by se věnoval něčemu, co by mu nedávalo šanci normálně existovat. V první řadě se tu musí vydělávat, o tom není sporu. A když už to někdy nevynáší tolik, kolik by to vynášet mělo, což se bohužel také někdy stává, je třeba učinit vše možné pro to, aby se s takovou nežádoucí situací zase co nejdříve skoncovalo.

Když se tedy zrovna soukromým podnikáním dost nevydělává, je třeba udělat vše pro to, aby se toto zase stalo výnosným. A aby se zvládlo ono nepříjemné mezidobí, kdy se peněz nedostává, musí se sáhnout na úspory a v nejhorším případě si třeba i nějaké peníze půjčit.

různé mince

A kde si vzít podnikatelskou půjčku? Je-li podnikatel právě v úzkých, nemá-li žádoucí ekonomické kvality, které by imponovaly bankám, neměl by právě v bankovním sektoru ztrácet čas a plýtvat energií. A měl by se raději obrátit na nebankovní sektor. Protože tady se dá uspět daleko spíše. A to dokonce i tehdy, když je to zdánlivě nezvládnutelné.

Když se totiž zvolí za pomocníka hypotéka bez dokládání příjmů, lze často počítat s úspěchem i tehdy, když by to bylo v bance nemyslitelné. U nebankovních hypoték se totiž ručí za splácení zástavou nemovitosti, o niž by ten, kdo by peníze nevrátil, přišel, a proto se tady půjčuje ochotně i těm, kteří mají dejme tomu vcelku nízké příjmy či záznamy v registrech dlužníků.

řecké peníze

Stačí si tu jenom požádat a podnikatel dostane až sedmdesát procent odhadní ceny té nemovitosti, kterou zde dá do zástavy. Což jsou peníze, jimiž už se dá zvládnout i hodně velký problém. A protože se tu dá splácet až čtyři desetiletí, je tu i dost času na to, aby pak dlužník dostál se ctí svým závazkům. Po čemž je zase možné docela normálně žít. Tak, jak si to my lidé (podnikatele samozřejmě nevyjímaje) přejeme.