Vyplatí se stáhnout YouTube downloader?


Není pochyb o tom, že YouTube je dnes jednou z nejnavštěvovanějších internetových stránek. A není divu. Jedná se o portál, kam mohou lidé nahrávat svá videa. Může to být buď jejich vlastní tvorba, nebo například scény z filmu. Ať tak či tak, musí se samozřejmě řídit autorskými právy. To znamená například nenahrávat tam celé filmy.

Každopádně se zde najedou jak nekvalitní videa, tak i skutečně kvalitní tvorba. Navíc zde můžeme najít například i staré písničky, navíc opatřené textem. Nelze se tedy divit, že prakticky každý zde má nějakého oblíbeného tvůrce.

youtube1

Avšak i když máme své oblíbené video, je pochopitelné, že jej autor může kdykoliv smazat. To samozřejmě není nic příjemného, zvlášť pokud se nám skutečně líbí, a chtěli bychom se na něj často dívat. Proto mnoho lidí uvažuje o tom, zda by se nedalo nějakým způsobem stáhnout.

Jedním z možných řešení je stáhnout YouTube downloader, tedy program, který nám umožní právě dané video stáhnout. Obvykle si také můžeme určit, v jakém formátu se uloží. O tom, že si následně můžeme vybrat, kam jej uložíme, není třeba ani mluvit.

Na internetu najdeme těchto programů spoustu, některé volně ke stažení, jiné placené. Liší se jen svou kvalitou, jednoduchostí ovládání a samozřejmě také podporovanými formáty. Skutečně se ale vyplatí je stahovat, a nechat je zabírat místo v počítači?

blog2

Ve většině případů nikoliv. Existuje totiž hned několik způsobů, jak video z YouTube stáhnout, aniž bychom k tomu potřebovali speciální program. Existují například nejrůznější webové stránky, které právě tohle umožní.

Není třeba říkat, že tato varianta je bezpečnější. U programů, které jsou volně ke stažení, totiž vždy hrozí, že s nimi zároveň stáhnete i vir. A to rozhodně není něco, co by bylo nejen pro váš počítač dobré.

Je tedy lepší se stahování programů vyhnout. A pokud jej z nějakého důvodu potřebujete, najít si nejprve reference. Tak budete mít jistotu, že se nespálíte.