Zabalení zboží a zásilek

Správný postup

Když máme zboží, které bude putovat kamionem k zákazníkovi či chceme poslat balík, tak musíme počítat s tím, že podmínky při ní nebudou zrovna ideální. Může tu působit vlhkost, otřesy a podobně. Proto musíme u dané věci dobře zvážit, jak ji zabalit, aby byla zajištěna dostatečná ochrana. Základním obalem je bezesporu kartonová krabice, protože tu zakoupíme za nízkou cenu, ale poskytne nám skutečně vhodné vlastnosti.

lepenková krabice

U křečích či těžších předmětů investujte do pětivrstvé, protože ta má mnohem lepší vlastnosti a unese větší hmotnost. Mělo bychom volit vhodnou velikost, aby uvnitř byl ještě dostatek místa na výplňový matriál. Pokud by produkt mohla poškodit vlhkost, tak jej zavřete do dostatečně tlustého igelitového sáčku, jenž zároveň izoluje proti prachu. Krabici je zapotřebí dobře slepit a také zalepit všechny spoje. Pokud Vás zajímají konkrétní podmínky přepravce, tak se podívejte na jeho web.

Bublinková fólie

Výplňový materiál je v krabici důležitý, a proto jej nepodceňujte. Zaprvé nám tu vyplňuje prázdný prostor, takže předmět či předměty nám uvnitř volně jen tak nelítají, jak se jim zlíbí. Dále je výhodný v tom, že tlumí nárazy, vibrace a další síly, které můžou při přepravě a manipulaci na zásilku působit. Aby se nám při tom nepoškodila, tak můžeme využít bublinkovou fólií. Tu jisté znáte, protože se dává do balíků standardně, a to i k těm s elektronikou.

bublinková fólie

Jedna strana je hezky hladká a na druhé se nachází právě bublinky. Tato fólie se tedy dá klidně použít k balení křehkých předmětů, abychom se vyhnuli poškození. Balení má většinou návin 100 metrů, abychom měli fólie dostatek. Vzhledem k tak velkému balení ke cena nízká, přičemž pohybuje se v řádech stovek korun. Cena se mění také podle její šířky. Doba expedice u této firmy je běžně jeden den, takže fólie budete mít dostatek včas ve své firmě.