Zábradlí ze skla? Perla vašeho domu

Sklo je materiál, který se využívá v mnoha oborech a na mnoho různých výrobků. Je symbolem čistoty, jednoduchosti a krásy. Je tvrdé, velice špatně opracovatelné a jak známe všichni ze školy, není mnoho materiálů, které by je mohli nějak poškrábat. Za to je velice křehké. Hodí se proto na zábradlí u vašeho schodiště? Vydrží nápor dětských her, úderů balonem, nebo jiné záležitosti, které si vaše děti vymyslí? A na druhou stranu, kdyby se dětem, nebo komukoliv jiném podařilo skleněné zábradlí rozbít, nehrozí, že se nějak vážně poraní?

Zde by se sklo hodilo

Tak především. Skleněné zábradlí se nehodí do všech interiérů. Za to tam, kde se hodí, tento interiér povznese do jiné designerské úrovně. Dá mu nádech luxusu, přehledu a čistoty. Skleněné zábradlí také může znamenat, že jeho majitel nemá před návštěvami co skrývat. Ale to už zabíháme do filozofie. Je čas si odpovědět na výše položené otázky.

Když se bavíme o zábradlí ze skla, musíme si nejdříve vysvětlit, že se na něj nepoužívá obyčejné, tabulové sklo, které se používá třeba na výplně oken. Na zábradlí se používá speciální kalené, nebo lepené bezpečnostní sklo. Trochu je podobné bezpečnostním sklům, která máte na autě. Sklo na zábradlích jsou navíc zpevněná bezpečnostní folii Connex. To vše zaručí u skleněných výplní zábradlí obrovskou odolnost proti všem vlivům. A kdyby již došlo z nějakého důvodu k prasknutí skla, dojde k jevu, jaký známe z aut. Od místa praskliny vyběhne pavučina podružných prasklinek. Sklo se však nevysype, zůstane na místě. Nikoho tak neohrozí.

Sklo je doplňkem interiéru

Skleněné zábradlí, může být vyrobeno jen ze skleněných prvků, tabulí. Může být ale také navrženo jako zábradlí kde se kombinují různé materiály. Nejčastěji jde o leštěnou nerezovou ocel. Samozřejmě lze kombinovat skleněné prvky také se dřevem. Dřevěná madla jsou velice interesantním doplňkem průhledných skleněných desek.