Najděte svůj vlastní styl!

Pokud si pořádně prohlédnete svůj šatník, určitě v něm objevíte pár kousků, které tam jen visí a stále čekají na svou příležitost. Vám je sice líto je vyhodit, ale v koutku duše tušíte, že si je stejně nikdy neobléknete, protože Vám zkrátka nesluší. Důvodů, proč nám nějaký kousek oblečení, i kdyby byl sám o sobě krásný, nesedí, je celá řada. Tak zaprvé, jste si mohla kdysi koupit špatnou velikost oblečení. Po té menší většinou sáhneme s vírou, že nějaké to kilo shodíme a realita je bohužel většinou opačná a my se v upnutém modelu nikdy nebudeme cítit příjemně. Zadruhé se nám často stane, že koupíme šaty, které nám sice nádherně sedí, ale když je pak na sebe oblékneme v běžném denním světle, zjistíme, že barevně se k nám vůbec nehodí. Žena by měla vědět, jaké barvy a střihy či materiály ji sluší, jen tak nemůže při nákupech šlápnout vedle.
žena po nákupech

Zvýrazněte svou krásu

Pokud se příště rozhodnete pořídit si nový kousek do svého šatníku, myslete na to, že jím chcete podtrhnout svou přirozenou krásu a ne ji naopak škodit. Podvědomě to samozřejmě při nákupu řešíte, je jasné, že si nechcete koupit něco, co Vám nebude slušet. Ale do jaké míry to řešíte vědomě, přemýšlíte o tom, zda vám některé barvy sluší a po jakém střihu byste se měla v obchodech porozhlédnout, abyste svému tělu pomohla zvýraznit ty správné proporce? Zamyslete se nad tím, jaké oblečení nosíte a co toto oblečení o vás vypovídá.
žena v halence s pérky

Definujte svůj styl

Ve svém rozjímání byste měli dospět k tomu, že budete nosit pouze oblečení, které Vám sluší, líbí se Vám a něco o Vás vypovídá. Stále platí stará moudrost, že šaty dělají člověka. Uvědomte si, jakým stylem chcete, aby se Váš šatník vyvíjel, aby už nebyl směskou naprosto rozličných kousků. Vše se samozřejmě odvíjí od toho, jaký vedete styl života, v jaké životní fázi se zrovna nacházíte. Šatník maminky na mateřské dovolené bude pravděpodobně zcela odlišný od ženy v manažerské pozici.