Péče jen na čas

Jestliže byste rádi kromě stávajícího psího kamaráda chtěli pomoci i jinému, tak právě pro vás je zde možnost v podobě dočasné péče. Budete se tak starat nějaký čas o svého svěřence, náklady s tím spojení, tedy potrava a návštěvy veterináře v takovém případě hradí spolky, které dočasnou péči zařizují. Kromě toho vám mohou nabídnout i jinou výbavu potřebnou k chovu psa – drobné hračky, obojek. Pejsek také může dostat svůj vlastní pelíšek, na který je již zvyklý.

border collie

Ve chvíli, kdy se stanete tzv. dočaskářem, budete ve spojení se spolkem do té doby, než pro něj najdou nového pána nebo paničku na plný úvazek. Případné vzniklé problémy se do té doby řeší se spolkem.

Pejskové umisťovaní do péče dočaskářům většinou mají nějaké zdravotní problémy, nutná je proto pravidelná docházka na kontroly k veterináři, očkování atd. Některé je nutné i naučit základům hygieny, přivyknout je na přítomnost lidí, vyžadují náročnější péči než pejskové zdraví. To, jak pes prospívá dočaskáři dokumentují tak, že pořizují fotografie či video záznamy.

Pokud se k něčemu takovému rozhodnete, musíte vědět, že to nebude nic jednoduchého. Péče o pejska, který žil v ne příliš dobrém prostředí a nedostávalo se mu základní veterinární péče, může být velice náročná, z počátku určitě. Bude vás to stát hodně času a úsilí, ale určitě je to prospěšná činnost, ze které budete mít dobrý pocit, že jste vykonali něco záslužného a potřebného.
štěňata v krabici

Také počítejte s tím, že pejsek u vás bude jen po určitou dobu, než se zadaptuje a bude mu nalezen nový domov. Ohledně dočasné péče je sepisována smlouva, spolek v případě, že nemáte možnost si pro psa dojet, vám ho přiveze. Náklady spojené s péčí veterináře vám budou zaplaceny spolkem, stačí předložit fakturu. Na vás bude pouze to, zajistit pravidelné kontroly, očkování, čipování apod.