PENÍZE NEMUSÍ JEN TAK NEČINNĚ LEŽET

Jasně, všichni milují věci, které jsou kvalitnější a tudíž dražší. Pokud si je můžete dovolit a cítíte se v jejich „objetí“ dobře, jsem ráda. Ale je škoda peníze jenom utrácet za věci, které v blízké budoucnosti začnou ztrácet hodnotu. Radši se porozhlédněte po něčem, kam by bylo vhodné je investovat.
balíčky bankovek.jpg
Záleží, jak velký nadbytek máte. Jestli tolik, abyste investovali do nemovitostí, jděte do toho. Ale nezapomeňte, že údržba, daň a veškeré nezbytnosti okolo budete muset také zafinancovat.
Já jako žena hlasuju pro šperky. Těch není nikdy dost, a pokud nakoupíte skutečně drahé a ve větším množství, je dobré pronajmout si v některé z bank bezpečnostní schránku. Ale pozor, ne všechny banky je mají. Česká spořitelna, ČSOB, nebo Komerční banka tuto službu nabízejí.
staré šperky.jpg
Chcete raději peníze uložit do cenných papírů? Je to dokument, s nímž je svázaný určitý majetek, hodnota a majetkový prospěch. Také bych je nenechávala doma, ale uložila do bezpečnostní schránky.
Jste milovníkem umění a rádi byste si své peníze uložili do originálních obrazů, či soch? Moderní umění jich nabízí skutečně nepřeberné množství. Záleží jen na vašem vkusu a tom, na co se ve svém domově chcete denně dívat.
Sošky také není problém sehnat. Můžete si za své peníze pořídit například dřevěné, které mimochodem bývají velice povedené.
Ač nejste přímo sběratelem, můžete koupit známky, které už někdo nasbíral. Uvidíte, že časem se jejich hodnota hezky zvýší.
Pokud pošilháváte po kryptoměnách, musím vás zklamat. Tady se zatím moc nedaří. Ale můžete sledovat vývoj a včas své peníze za ně proměnit.
Nakupovat dividendové akcie také můžete. Není nad to dostávat pravidelně vyplácené peníze z dividend a sledovat, jak firmy, do kterých jste investovali, navyšují zisky a tím pádem vám na účtu přistává více peněz.
Vždyť i pevně úročené papíry jsou fajn.
Ale rozhodně se vyplatí vložit své finance do nákupu pozemků.
Může se ale cokoli stát a proto je nutné, abyste si zároveň šetřili na důchod. Penzijní spoření opravdu není nic, nad čím byste měli mávnout rukou, ale naopak, poctivě si peníze ukládat.
rámeček obrázku.jpg
Nikdo z nás není nezranitelný, nebo nesmrtelný. Proto by bylo vhodné, nějaké životní pojištění. Uzavřete smlouvu na určitou dobu, pravidelně budete ukládat domluvenou sumu, a po jejím ukončení vám peníze budou vyplaceny. Smlouva zpravidla zahrnuje i úrazové pojištění, živelní pohromy, ale také ztrátu výdělku kvůli nemoci.
Ano, jsou věci, do kterých bychom měli vkládat své peníze v každém případě, protože jestli se ocitneme v průšvihu, tak se stejně budeme muset spolehnout jen sami na sebe. Ostatní je už jen na vás, jestli máte chuť a možnost své peníze dál rozmnožovat.